Ezerhétszáz gyermek iskolakezdéséhez járult hozzá az idén ötödik alkalommal megszervezett MosolyTáska akció. A gyűjtésben több mint 150 általános iskola diákjai és magánszemélyek is részt vettek, hogy adományukkal a legszegényebb családok gyermekeit támogassák.
Becslések szerint Magyarországon minden tizedik felnőtt alkoholfüggő, és több mint 400 ezer gyermek él olyan családban, ahol a szülő szenvedélybeteg. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat október 14-én egész napos konferenciával hívja fel a figyelmet a szenvedélybeteg szülők mellett felnővő gyerekek problémáira és az őket segítő lehetőségekre. Az EGY.8 szakmai nap részletei a https://kimondhato.hu/egy-8/ oldalon olvashatók.
Több, mint kétezer önkéntes, köztük a Magyar Máltai Szeretetszolgálat hatvan munkatársa és önkéntese látja el tavaly karácsonytól egy esztendőn át a Jubileumi Szentévre Rómába érkező zarándokokat egészségügyi vészhelyzetek esetén. A Máltai Lovagrend római központjában a segítők munkáját koordináló vezető a magyarok szolgálatát a legjobbak között emelte ki.
75 év tapasztalata, egy közel 150 éves épület, a generációs kihívások és az idősellátás kortárs kérdései, személyes dimenziói kerültek előtérbe a Máltai hangadó podcastsorozat harmadik epizódjában, melynek vendége Brettner Zsuzsanna, Máltai Szeretetszolgálat görcsönyi Gondviselés Háza Kastélypark Időskorúak Otthona intézményvezetője volt. Az otthon idén kettős jubileumot ünnepel – 75 éve működik Görcsöny-Keresztespusztán és 60 éve Görcsönyben idősek otthona.
A házakat le lehet dózerolni, hogy újakat építsünk helyettük, de az emberek megváltoztatásához hosszú idő és sok türelem kell, a folyamat pedig nem egyenletes, és a hullámvölgyekben is ki kell tartanunk – hangzott el a Máltai Tanulmányok 2025/3-as számát bemutató kerekasztal-beszélgetésen, amely "Telep, város, intézmény - Elválasztott terek összefonódó sorsok" címmel jelent meg.
Egy oldal amit azért hoztunk létre, hogy aki segíteni akar, egyszerűen meg tudja tenni!
tovább