Guessouss Mesi 2018-ban kereste fel a Máltai Szeretetszolgálat munkatársait azzal az ötlettel, hogy a szervezet intézményeiben élő hajléktalan és idős emberekkel szeretne beszélgetni, hogy élettörténetüket megismerve és feldolgozva alkossa meg új lemezét. Az énekesnő az akkor még a Miklós utcai Integrált Hajléktalanellátó Központban élő Nikivel és a budaörsi Gondviselés Házában András bácsival készített több héten át interjúkat. Élettörténetük több dalt is ihletett. Az Embertárs című szerzeményhez klipp is készült, melyben az alkotási folyamatot is végig követhetik a nézők.

A Tom-Tom Records gondozásában megjelent album nagy része (13 dal) egy rendhagyó alkotási folyamaton keresztül született: az énekesnő által készített és diktafonra felvett, több héten át zajló interjúsorozatok alapján. Peremhelyzetben élő gyermekek és felnőttek értékes belső gondolatai váltak zenévé Mesi és zenésztársai művészi megfogalmazásában. A dalok központi gondolata a pozitív irányú változás, átváltozás.

Az „Átváltozás-dalok” közül két dalt Mesi életének két meghatározó szakasza ihlette: gyerekkori betegségéből való felgyógyulása, valamint az anyává válás élménye. A többi dalt a Cseppkő Gyermekotthon, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, a MUS-E Magyarország, valamint a Pető Intézet által megismert gyermekek és felnőttek sorsa ihlette, akik pozitív kisugárzásukkal, alázatukkal, lelki erejük nagyságával, életbölcsességeikkel példák lehetnek mások számára.
“Mindenkiben ott él egy kicsi hős, aki „megmozgat száz hegyet”, aki átváltozik pillangóvá, vagy Vasemberré, vagy csak egyszerűen képes a buktatókon önmagát és másokat is átsegíteni a Fennvalóba vetett bizalommal. Egy olyan „fényes szikra”, ami „nem parancsol és nem panaszol” és igazán szeret. Ez a „fényes szikra” ott lakozik mindannyiunkban.” – mondta az énekesnő.